onkonargile.com internet mağazamızdaki ürünler mağaza çalışanlarımız tarafından tek tek kontrol edilmektedir. Yapıtığınız alışverişler 24 saat içerisinde kargo yetkilisine teslim edilir. Anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo tarafından kargo durumunun bilgileri SMS olarak tarafınıza gönderilmektedir. Aldığınız ve iade etmek istediğiniz ürünün güvenlik bandının, ürün etiketinin ve ambalajın kesinlikle hasar görmemiş olması esastır. İade işlemleri fatura olmadan yapılamamaktadır.

KARGONUZU TESLİM ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN HUSUSLAR 
Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.

İADE ŞARTLARI NELERDİR?
Siparişiniz size ulaştıktan sonra iade etmek istediğiniz ürünü, 15 gün içerisinde  bize başvurarak aşağıda belirttiğimiz kurallar dahilinde iade edebilirsiniz. Belirttiğimiz şartlar dahilinde gönderim yapmanız durumunda, herhangi bir kargo ücreti ödemezsiniz. 

Sitemizden alacağınız kampanyalı veya indirimli ürünlerde iade kabul edilmemektedir.

SATIN ALDIĞIM ÜRÜNÜ İADE ETMEK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM?
Vooshopping.com internet mağazamızdan satın aldığınız ürün, gerek malzeme gerekse işçilikden dolayı hatalı çıkarsa belirtilen gün içerisinde mağazamızdaki stok durumuna göre yenisi ile değiştirilecektir. Ürün istenmediği takdirde ayıplı malın para iadesi, mağazamızın ürünü teslim aldığı günden itibaren 3 iş günü içerisinde gerçekleşecektir.

Ürün hasarı kullanıcı tarafından kaynaklanıyor ise iade işlemi gerçekleşmeyecektir. İade alınmayan ürün tarafınıza karşı ödemeli kargo ile gönderilecektir.

Ayıplı mal sayılamayacak durumlarda cayma hakkından faydalanabilmeniz için kesinlikle güvenlik bandının sökülmemiş ve zarar görmemiş olması gerekmektedir. Yasal olarak ambalajı zarar görmüş ürünler teslim alınamamaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Değerli müşterimiz; Değişim ve iade şartları için geri gönderilen ürün ya da ürünler kesinlikle deforme olmamalı, ürün ve ürünün bütün aksesuarları, ambalaj ve güvenlik bandı zarar görmemiş bir şekilde orijinal haliyle faturası dahil iade ve değişim formu doldurularak VooShopping'in anlaşmalı olduğu kargo firması ile tarafımıza gönderilmelidir.

• Kampanyalı, hediyeli ürünler de orijinal kutusu ile birlikte iade edilmelidir.
• İade edilen ürünler için, yapılacak olan geri ödeme ürün bedeli kadar olup, siparişinizi oluştururken ödediğiniz kargo tutarı tarafınıza geri ödenmemektedir.
• İade amaçlı gönderilen ürünlerin iade koşulları dışında kalması nedeni ile geri alınmaması durumunda ürün müşteriye karşı iadeli olarak geri gönderilmektedir.

HANGİ ADRESE İADE ETMELİYİM?
İade etmek istediğiniz ürünü; kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içerisinde herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine teslim ederken "Önkol Nargile"ye gönderim yapılacağını belirtmeniz yeterlidir.

İADE İÇİN YAPMAM GEREKEN BİRŞEY VAR MIDIR?
İade etmek istediğiniz ürünün faturasında yer alan iade formunu doldurmanız ve fatura ile birlikte voo'ya göndermeniz gerekmektedir.

CAYMA HAKKI
TÜKETİCİ'nin, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya malın gösterdiği adresteki 3. kişi/kuruluşa teslim edildiği tarihten itibaren ondört (14) gün içerisinde malı reddederek/iade ederek sözleşmeden cayma hakkı vardır. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICI'ya bu hakkın kullanıldığının faks veya elektronik posta veya taahhütlü mektup ile bildirimde bulunulması ve ürünün bu madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ürünün kendisinin, ambalajının ve kutusunun zarar görmemiş ve ürüne ait etiket ve ürünün üzerinde bulunan koruma bantlarının çıkarılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 14 (ondört) gün içinde ürün bedelinin ALICI'nın banka hesabına veya kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde derhal girişimde bulunur.